معرفی محصول

Previous Next

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

گروه صنایع کورتم از برند های کورتم ( CORTEM)، الفیت (ELFIT) و فوندیسونزو (FONDISONZO) تشکیل شده است، این گروه با داشتن نزیک به نیم قرن تجربه در ساخت و مهندسی و ارائه روش های نوین در حیطه تجهیزات ضد انفجار جزء پرچمداران تولید کننده های جهان در زمینه تجهیزات ضد انفجار است.

از سال 1968 شرکت سهامی عام کورتم فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید تجهیزات الکتریکی ضد آب و ضد انفجار با رویکرد استفاده در مناطق صنعتی پرخطر (مانند پالایشگاه ها و پتروشیمی ها ) آغاز نمود.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

معرفی پمپ دنده  ای (gear pump)

پمپ های دنده ای از مهمترین  انواع پمپ ها می باشند که در افزایش فشار سیالات لزج از آنها استفاده می شود. این پمپ ها در واقع دارای یک چرخ دنده می باشند که وظیفه ایجاد فشار و پمپاژ سیال را بر عهده دارد. از پمپ های چرخ دنده ای (gear pump) برای انتقال روغن مربوط به روغنکاری استفاده می شود بنابراین این پمپ های جزو اصلی سیستم های روغنکاری موتور و دیگر تجهیزات می باشند. در ادامه توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه خواهد شد.

Tags:
فلومتر توربینی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اساس عملکرد فلومتر توربینی

فلومتر توربینی از انرژی مکانیکی مایع برای چرخاندن "فرفره" (روتور) که در مسیر جریان قرار دارد، استفاده می نماید. پره ها بر روی روتور برای تبدیل انرژی جنبشی جریان سیال به انرژی چرخشی به صورت زاویه دار نصب می شوند. شافت روتور  امکان چرخش بواسطه وجود بلبرینگ را خواهد داشت. هنگامی که مایع اندازه گیری شده سریعتر حرکت می کند، روتور متناسب با آن سریع تر خواهد چرخید. فلومترهای توربینی اکنون 7 درصد از بازار جهانی را به خود اختصاص می دهند.

Tags:
پمپ اسکرو (Screw Pump)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

معرفی پمپ اسکرو (Screw Pump)

پمپ اسکرو دارای ساختاری مشابه با یک پیچ می باشد. به بیان ساده تر میله گردان داخل پمپ شبیه به یک پیچ ساخته می شود که وظیفه پمپ کردن و عمل پمپاژ را بر عهده دارد. در طول سالیان متمادی که از پمپهای اسکرو (Screw Pump) استفاده شده است مشاهده می شود که پمپ های اسکرو به کمترین میزان تعمیرات و نگهداری نیاز داشته بنابراین پتانسیل استفاده بعنوان افزاینده فشار را دارا می باشد. مانند دیگر پمپ ها، پمپ اسکرو (Screw Pump) انرژی مکانیکی و یا بعبارتی انرژی دورانی مورد نیاز خود را از یک منبع خارجی دریافت می نماید. این منبع خارجی می تواند موتور الکتریکی، توربین بخار، موتور احتراق داخلی و دیگر تجهیزات ایجاد کننده حرکت دورانی باشد. پمپ های  SULZER و kirlosker جزو برندهای معروف در این زمینه می باشند. در ادامه توضیحات بیشتر در زمینه پمپ های اسکرو داده خواهد شد.

Tags:
فلومتر مغناطیسی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اساس عملکرد فلومتر مغناطیسی

فلومترهای مغناطیسی با استفاده از قانون فارادی القای الکترومغناطیسی دبی مایع عبوری از یک لوله را تعیین می نمایند. در یک فلومتر مغناطیسی، میدان مغناطیسی تولید شده و از طریق لوله به جریان مایع منتقل میشود. بنا به قانون فارادی، جریان مایع رسانا در میدان مغناطیسی باعث می شود تا سیگنال ولتاژ در الکترودهای واقع بر روی دیوار لوله حس شود. با افزایش سرعت جریان داخل لوله، ولتاژ بیشتری تولید می شود. با توجه به بیان قانون فارادی ولتاژ متناسب با دبی و سرعت جریان مایع خواهد بود. یک فرستنده الکترونیکی سیگنال ولتاژ را برای تعیین دبی مایع پردازش می نماید.

Tags: